Щодо розгляду заяв про вихід з громадянства України

У зв’язку з частими зверненнями до установи громадян, які подали заяви про вихід з громадянства України, щодо стану розгляду клопотань або пришвидшення такого розгляду просимо звернути увагу на наведену нижче інформацію.

  • Розгляд клопотання про вихід з громадянства України відповідно до чинного законодавства може тривати до одного року. В середньому термін розгляду складає близько 10 місяців.
  • Подані одночасно клопотання можуть бути розглянуті у різний час.
  • Якщо документи відповідають встановленим вимогам, матеріали клопотання надсилаються Відділенням до МЗС України для подальшої перевірки компетентними органами України. Відповідно до пункту 107 Порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень (затверджений Указом Президента України від 27 червня 2006 року N588/2006), після надходження відповідей МВС України та СБУ, якщо документи оформлені належним чином і підтверджують виконання умов виходу з громадянства України, а також відсутні підстави, за наявності яких вихід з громадянства України не допускається, МЗС надсилає матеріали справи про вихід з громадянства України на розгляд Комісії при Президентові України з питань громадянства.
  • Після остаточної перевірки щодо відповідності матеріалів клопотання вимогам законодавства України на засіданні Комісії приймається рішення щодо можливості задоволення клопотання. У випадку позитивного рішення заявник включається до Указу Президента про припинення громадянства України.
  • Прийняття рішення за заявами про вихід з громадянства України належить до компетенції Президента України.
  • Після надходження до Відділення тексту Указу, заявник протягом семи днів інформується про необхідність завершення формальностей у справі: здати паспорт України та отримати довідку про припинення громадянства (повний перелік необхідних дій міститиметься в повідомленні консульської установи) Довідка про припинення громадянства видається відповідно до встановленої форми, затвердженої Наказом МЗС України №185 від 15.09.2006 року: у довідці на бланку Відділення зазначається дата, ім’я особи, дата її народження, імена та дати народження неповнолітніх дітей, які вийшли з громадянства разом з заявником, номер та дата Указу Президента України, підпис керівника Відділення (зазначення інших відомостей, даних паспорта або внесення фотокарток не дозволяється). Довідка про припинення громадянства України видається лише після вилучення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, оскільки паспорт є власністю держави (п. 121 Порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень). Залишення паспорта навіть у анульованому вигляді у користуванні заявника у випадку виходу з громадянства України суворо заборонено.
  • Протягом 30 днів з моменту виходу Указу Президента України про припинення громадянства України володар паспорта  громадянина України для виїзду за кордон має здати його до Відділення Посольства України у Бонні для знищення та отримати довідку про припинення громадянства. Паспорти, які не було вилучено у 30-денний термін, оголошуються недійсними та вилучаються органами паспортного контролю. Відділення не несе відповідальності за збитки та незручності, спричинені вилученням у пунктах паспортного контролю несвоєчасно зданого паспорта. Також звертаємо увагу на те, що будь-які нотаріально посвідчені заяви, довіреності або угоди, укладені після припинення громадянства України з використанням паспорта громадянина України для виїзду за кордон, є недійсними.
  • Функції Відділення у  рамках провадження за заявами про вихід з громадянства обмежені наступними діями: перевірка матеріалів справи, передача їх до МЗС, інформування заявника про наявність Указу Президента, вилучення паспорта у особи, громадянство України якої припинено, видача довідки про припинення громадянства.

Враховуючи те, що прийняття рішень за клопотаннями щодо виходу з громадянства України не належить до компетенції консульських установ і Відділення Посольства України у ФРН зокрема, а натомість, є прерогативою Президента України, Відділення не в змозі надавати релевантну інформацію щодо проміжного стану опрацювання (етапу розгляду) таких клопотань та пришвидшувати їх розгляд.

Дякуємо за розуміння!

Advertisements

Posted on 03.04.2012, in Вихід з громадянства, Потрібно знати, Uncategorized. Bookmark the permalink. Залишити коментар.

Коментарі закрито

%d блогерам подобається це: