Про Роз’яснення щодо складання та уточнення списків виборців для підготовки і проведення голосування з виборів народних депутатів України

ВИТЯГ  З  РІШЕННЯ  ЦВК  УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА ЦВК   від 7 червня 2012 року № 96

 Про роз’яснення щодо складання та уточнення списків виборців для підготовки і проведення голосування з виборів народних депутатів України

З метою забезпечення однакового застосування законодавства України про вибори на всій території України, відповідно до пунктів 1, 2 частини другої статті 30, пункту 2 частини другої статті 32, статей 39 – 44, частин третьої, дев’ятої статті 88, статей 103, 104, 106, 107 Закону України “Про вибори народних депутатів України”, пункту 2 частини першої статті 2, статті 22, пунктів 1, 2 частини першої статті 26, частин першої, третьої – восьмої статті 27, статті 28 Закону України “Про Державний реєстр виборців”, керуючись статтями 11 – 13, пунктом 1 частини другої статті 16, пунктами 4, 5 статті 17 та пунктом 1 статті 19, частиною другою статті 27 Закону України “Про Центральну виборчу комісію”, Центральна виборча комісія постановляє:

1. Затвердити:
Роз’яснення щодо складання та уточнення списків виборців для підготовки і проведення голосування з виборів народних депутатів України

5. Складання та уточнення попередніх списків виборців на закордонних виборчих дільницях
5.1. Для кожної закордонної виборчої дільниці органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України складаються попередні списки виборців.
5.2. Для складання попередніх списків виборців на закордонних виборчих дільницях керівники закордонних дипломатичних установ України за тридцять днів до дня голосування подають органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України відомості, передбачені частиною дев’ятою статті 22 Закону України “Про Державний реєстр виборців”.
5.4. Виборець, який проживає чи перебуває в Україні, та перебуватиме в день голосування за її межами, не пізніш як за п’ять днів до дня голосування може звернутися з мотивованою заявою (завантажити бланк заяви: Завантажити ) про тимчасову зміну місця його голосування без зміни виборчої адреси до органу ведення Реєстру за своєю виборчою адресою або до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.
При включенні виборця, якому тимчасово змінено місце голосування, до попереднього списку виборців у графі “Примітки” навпроти його прізвища зазначаються номер посвідчення, що підтверджує тимчасову зміну місця голосування, дата його видачі та найменування органу ведення Реєстру, який його видав.
5.9. Міністерство закордонних справ України передає попередні списки виборців на паперових носіях в одному примірнику відповідним дільничним виборчим комісіям закордонних виборчих дільниць не пізніш як за двадцять два дні до дня голосування.
5.10. Дільнична виборча комісія закордонної виборчої дільниці наступного дня після отримання попереднього списку виборців надає його для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії.
5.11. Виборець має право ознайомитися зі списком виборців та перевірити правильність внесених до нього відомостей у приміщенні дільничної виборчої комісії.
5.12. Якщо виборець виявив неправильності у попередньому списку виборців на закордонній виборчій дільниці, у тому числі невключення, неправильне включення до списку виборців його або інших осіб, він особисто може подати до відповідної дільничної виборчої комісії заяву про уточнення попереднього списку виборців, до якої додаються документи (копії документів), що підтверджують зазначені в ній відомості.
У разі виявлення невключення особи до попереднього списку виборців на закордонній виборчій дільниці до заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують наявність у такої особи права голосу та її проживання або перебування на день проведення голосування на виборах депутатів в межах цієї закордонної виборчої дільниці.
Заява щодо неправильностей у попередньому списку виборців на закордонній виборчій дільниці може бути подана виборцем до дільничної виборчої комісії не пізніш як за п’ять днів до дня голосування.
5.14. Орган ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України розглядає передані дільничною виборчою комісією заяви виборців про уточнення попереднього списку виборців у порядку, встановленому статтями 19 та 20 Закону України “Про Державний реєстр виборців”.
5.15. Для складання уточнених списків виборців на закордонних виборчих дільницях керівники закордонних дипломатичних установ України за десять днів до дня голосування подають органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України відомості, передбачені частиною дев’ятою статті 22 Закону України “Про Державний реєстр виборців”,
5.17. Уточнені списки виборців на закордонних виборчих дільницях виготовляються органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України за наслідками розгляду заяв виборців щодо неправильностей у попередньому списку виборців, тимчасову зміну місця голосування та з урахуванням відомостей, поданих для складання уточнених списків виборців відповідно до Закону України “Про Державний реєстр виборців”.
5.19. Міністерство закордонних справ України передає уточнені списки виборців на паперових носіях в одному примірнику дільничним виборчим комісіям закордонних виборчих дільниць не пізніш як за два дні до дня голосування.
5.20. У день голосування зміни до уточненого списку виборців на закордонній виборчій дільниці можуть вноситися головою або заступником голови та секретарем цієї виборчої комісії виключно шляхом виправлення неточностей та технічних описок – неправильне написання прізвища, власного імені (усіх власних імен), по батькові (за наявності), дати народження, номера будинку, квартири місця проживання – в разі, якщо, незважаючи на такі технічні описки, є зрозумілим, що до списку виборців включено саме того виборця, який прибув на виборчу дільницю для голосування. Таке виправлення засвідчується підписом голови або заступника голови чи секретаря дільничної виборчої комісії у графі “Примітки”.

Advertisements

Posted on 26.09.2012, in Виборчий процес and tagged . Bookmark the permalink. Залишити коментар.

Коментарі закрито

%d блогерам подобається це: