Засвідчення документів

АПОСТИЛЬ

З 22 липня 2010 року у відносинах між Україною та Федеративною Республікою Німеччина застосовуються  положення Гаазької Конвенції 1961 року, яка скасовує вимогу легалізації офіційних документів, обмежуючись проставленням на документі штампу апостиль.

Апостúль (з фр. apostille) — спеціальний штамп апостиляції, що засвідчує дійсність підписів, статусу осіб, печаток. Підтвердження підписів і печаток на офіційних документах апостилем робить ці документи чинними в усіх країнах-учасницях Гаазької конвенції.

Це означає, що для того щоб документ мав юридичну силу поза територією країни походження достатньо звернутися до відповідного державного органу країни походження документа для проставлення штампу апостиль на документі (апостилювання), подальше засвідчення документа не потрібне. Відділення Посольства України у ФРН, як і інші дипломатичні та консульські установи України, не уповноважене для проставлення штампу апостиль.  

          Проставлення апостиля на документах України:

  1. Правила проставлення апостиля 
  2. Компетентні органи України 
  3. Засвідчення документів Державною реєстраційною службою України (координується Міністерством юстиції України)
  4. Проставлення апостиля у МЗС України
  5. Проставлення апостиля у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України

    Проставлення апостиля на документах ФРН:

1. Компетентні органи ФРН 

2. Щодо засвідчення офіційних документів ФРН

Найчастіше виникає необхідність засвідчення документів цивільного стану (свідоцтв про народження, одруження, смерть, довідок про переміну імені) та нотаріальних і судових документів. На території федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія для засвідчення документів щодо цивільного стану громадян  уповноважені відповідні окружні уряди  (Bezirksregierung), розташовані у містах: Арнсберґ, ДетмольдДюссельдорф, Кельн та Мюнстер. Засвідчення судових та нотаріальних документів віднесене до компетенції судів другої інстанції (Landgericht) відповідних судових округів.

Звертаємо увагу, що документи, видані дипломатичними або консульськими агентами (посольствами та консульствами), відповідно до положень ст. 1 Конвенції не підлягають засвідченню штампом апостиль!

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ

ACHTUNG!У порядку легалізації можуть бути засвідчені лише офіційні документи ФРН, які пройшли попереднє засвідчення в компетентних органах Німеччини до 22 липня 2010 року включно. Після зазначеної дати на незасвідчених документах, призначених для міжнародного обігу слід проставляти апостиль. Офіційні документи ФРН, які пройшли попереднє засвідчення (Vorbeglaubigung) у компетентних органах Німеччини до 22 липня 2010 року та не містять штампу Apostille, можуть бути легалізовані у Відділенні (бланк заяви).

______________________________________________________________________________ Засвідчення документів. Інформаційний аркуш.

Infoblatt. Dokumentenbeglaubigung. Добірка формулярів та пам’яток Відділення у питаннях засвідчення документів: Box.com

%d блогерам подобається це: