Консульський облік

Ведення консульського обліку громадян України закордонними дипломатичними установами регламентується  Правилами ведення закордонними дипломатичними установами України консульського обліку громадян України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, та дітей – громадян України, усиновлених іноземцями або громадянами України, які постійно проживають за кордоном (наказ МЗС України від 17.11.2011 № 337, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.12.2011 за № 1458/20196 , набрав чинності 29.12.2011).

Консульський облік полягає в реєстрації у Відділенні громадянина України, який постійно проживає або тимчасово перебуває на території консульського округу Відділення, шляхом внесення даних про громадянина України до облікової картки та електронного реєстру громадян України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, що ведеться в за встановленою формою, проставленні в дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон (далі – паспортний документ), проїзний документ дитини відповідної відмітки (штампу).

Консульський облік здійснюється у випадках:

1. Постійного проживання громадянина України за кордоном на законних підставах (постійний облік);
2. Тимчасового перебування громадянина України за кордоном на законних підставах більше ніж три місяці (тимчасовий облік);
3. Зміни місця проживання в межах однієї держави (переїзд з консульського округу однієї ЗДУ до консульського округу іншої) або переїзду з однієї іноземної держави до іншої;
4. Зміни меж консульського округу ЗДУ;
5. Усиновлення дитини – громадянина України іноземцем або громадянином України, який постійно проживає за кордоном (постійний облік).

Прийняття на консульський облік здійснюється у Відділенні за зверненням громадянина України, який постійно проживає або планує тимчасово перебувати на законних підставах більше ніж три місяці на території федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія, та за умови надання відповідних документів.

Прийняття на консульський облік здійснюється на добровільній основі (за винятком прийняття на облік дітей-громадян України, усиновлених іноземцями або громадянами України, які постійно проживають за кордоном) на підставі заяви громадянина України або його законного представника, яка подається до Відділення особисто або надсилається поштою.
Консульський облік поділяється на постійний і тимчасовий.

Advertisements
%d блогерам подобається це: