Зняття з консульського обліку

Зняття з постійного консульського обліку здійснюється у таких випадках:

  • зміни місця проживання в межах ФРН (переїзд з консульського округу Відділення Посольства України у ФРН в Бонні  до консульського округу іншої дипломатичної установи України) або переїзду до іншої іноземної держави;
  • повернення громадянина України на постійне місце проживання в Україну;
  • припинення громадянства України;
  • смерті громадянина України;
  • відсутності у Відділенні інформації про громадянина України протягом 10 (десяти) років з дати прийняття його на постійний консульський облік.

Для зняття з постійного консульського обліку громадянин України подає до Відділення такі документи:

  • заяву встановленого зразка (завантажити можна тут: Завантажити );
  • паспортний документ або проїзний документ дитини;
  • у разі звернення поштою – підписаний Вашою адресою у якості одержувача конверт, маркований для повернення надісланих до Відділення документів рекомендованим листом (вартість послуги per Einschreiben залежить від розміру конверта. Перевірте на сайті Deutsche post).

Зняття з постійного консульського обліку у разі припинення громадянства України здійснюється на підставі відповідного повідомлення ДКС МЗС України, в якому зазначаються дата та номер відповідного Указу Президента України про припинення громадянства. У такому випадку датою зняття з постійного консульського обліку є дата видання відповідного Указу Президента України.

У разі смерті громадянина України зняття з постійного консульського обліку провадиться після отримання Відділенням офіційного повідомлення про смерть.

При знятті з постійного консульського обліку у паспорті громадянина України для виїзду за кордон ставиться відповідний запис та відмітка (штамп).

Зняття з тимчасового консульського обліку здійснюється у таких випадках:

  • з настанням кінцевої дати, зазначеної у штампі „Прийнятий на тимчасовий консульський облік в ….. з …..до …….”, що проставляється в проїзному документі дитини або паспортному документі громадянина України. У такому разі зняття з обліку відбувається автоматично, з настанням дати, зазначеної у полі “до” (внесення штампу про зняття з обліку непотрібне);
  • до настання кінцевої дати, зазначеної у штампі „Прийнятий на тимчасовий консульський облік в ….. з …..до …….”,, що проставляється в проїзному документі дитини або паспортному документі громадянина України за заявою громадянина України (завантажити заяву можна тут: Завантажити ). У даному випадку до паспорта громадянина України для виїзду за кордон або проїзного документу дитини  вноситься штамп про зняття з обліку.

У разі звернення поштою до заяви про зняття з обліку та паспортного документа слід додати підписаний Вашою адресою у якості одержувача конверт, маркований для повернення надісланих до Відділення документів рекомендованим листом (вартість послуги per Einschreiben залежить від розміру конверта. Перевірте на сайті Deutsche post).

За зняття з консульського обліку консульський збір не стягується.

Advertisements
%d блогерам подобається це: