Постійний консульський облік (ПКО)

Громадяни України, які прибули на постійне місце проживання до ФРН (мають у паспорті громадянина України для виїзду за кордон дозвільний запис Постійне проживання) та зареєстровані в межах території федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія (Nordrhein-Westfalen) , мають право стати на постійний консульський облік у Відділенні Посольства України у ФРН в Бонні.

Звертаємо Вашу увагу на те, що дозвіл на проживання громадянина України у ФРН, отриманий від німецьких міграційних органів, лише засвідчує законність перебування на території ФРН (Aufenthaltstitel, Aufenthaltserlaubnis, Niederlassungserlaubnis та ін.) та не пов’язаний з резидентським статусом особи в Україні. У випадку відсутності штампу “Постійне проживання”, проставленого консульською установою у ФРН або Державною міграційною службою України (раніше –  службою ГІРФО ГУ МВС України) за місцем попереднього проживання в Україні, Вам необхідно ознайомитись з інформацією у розділі «Тимчасовий консульський облік».

Для постановки на постійний консульський облік необхідно подати до Відділення такі документи:

1. Дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон або проїзний документ дитини та копії таких сторінок:

2. Заповнену власноручно заяву (встановленої форми).

  • Бланк заяви Ви можете взяти тут: Завантажити

3. Заповнену власноручно облікову картку (встановленої форми).

  • Бланк облікової картки Ви можете взяти тут: Завантажити

4. Актуальну – не старішу за 90 днів – довідку з місця проживання у ФРН (Meldebescheinigung або Aufenthaltsbescheinigung (не Aufenthaltstitel!) і тільки оригінал!).

5. Копію свідоцтва про народження.

6. Фотокартку розміром 35 х 45 мм.

7. Оригінал квитанції про оплату консульського збору, засвідченої банківською установою, або Kontoauszug на бланку банкомата (див. вимоги).

8. Підписаний Вашою адресою у якості одержувача конверт, маркований для повернення надісланих до Відділення документів рекомендованим листом (вартість послуги per Einschreiben залежить від розміру конверта. Перевірте на сайті Deutsche post).

Консульський збір за взяття на постійний консульський облік складає 35 євро, а у разі оформлення обліку в день звернення, стягується подвійна ставка консульського збору – 70 євро, оскільки документи опрацьовуються у терміновому порядку (від одного до трьох днів).

ВАЖЛИВО!

  • У разі переїзду особи до консульського округу іншого диппредставництва/консульської установи (у тому числі в межах ФРН) при прийнятті на постійний консульський облік стягується консульський збір, відповідно до наведених тарифів.
  • У разі прийняття на постійний консульський облік дитини віком до 16 років, консульський збір не стягується.
  • Після виповнення дитині 16 років, консульський збір про прийняття на постійний консульський облік стягується при оформлені паспорту громадянина України для виїзду за кордон, відповідно до наведених тарифів.

УВАГА!
1. При прийнятті на постійний консульський облік дитини віком до 16 років заява про прийняття такої дитини на облік та облікова картка на неї заповнюються одним з батьків (законним представником). У разі відсутності у дитини власного паспортного документа або проїзного документа дитини до її облікової картки додаються копії сторінок паспортних документів батьків (законних представників) з написами і відомостями про пред’явника документа, відміткою про виїзд на постійне проживання за кордон та відомостями про дитину.

2. При поверненні на постійне місце проживання в Україну, зміні меж консульського округу, переїзді до консульського округу іншого диппредставництва/генконсульства необхідно в обов’язковому порядку знятись з консульського обліку (див. розділ «Зняття з консульського обліку»).

3. У разі зміни даних, заявлених при взятті на консульський облік (прізвище, ім’я, по-батькові, місця проживання), необхідно в обов’язковому порядку своєчасно повідомити про це відповідну консульську установу України у ФРН (див. розділ «Зміна персональних даних особи»).

4. У разі відсутності у консульській установі протягом 10 років відомостей про особу (звернення щодо вчинення консульських дій або актуалізації облікових даних), яка перебуває на постійному консульському обліку, вона автоматично знімається з консульського обліку.

Advertisements
%d блогерам подобається це: