Нотаріальні питання

Відділення Посольства України у ФРН в Бонні при вчиненні нотаріальних дій керується чинним законодавством України.

Перелік нотаріальних дій, які можуть бути вчинені консульськими посадовими особами, встановлено затвердженими тарифами  консульського збору.  При обрахунку консульського збору за вчинення нотаріальної дії слід звернути увагу на те, що посвідчення будь-якої заяви, довіреності або правочину складається з двох консульських дій: посвідчення та технічних послуг (п. 21 розділу VII Тарифів).

Наприклад, за посвідчення довіреності консульський збір складе: 40 євро за посвідчення довіреності (п.1е розділу VII Тарифів) + 5 євро за технічні послуги (п. 21 розділу VII Тарифів) = 45 євро 

Звертаємо увагу, що Відділення Посольства у Бонні  (як і інші дипломатичні та консульські установи України) вчиняє нотаріальні дії лише за заявами громадян України. Громадяни інших країн та особи без громадянства з питань вчинення нотаріальних дій на території ФРН мають звертатися до німецьких нотаріусів.

ACHTUNG!Для використання на території України оформленого у німецького нотаріуса  нотаріального  документа слід засвідчити його штампом апостиль у суді другої інстанції відповідного судового округу (див. розділ Засвідчення документів). 

Перед зверненням до установи ознайомтеся з  відповідями Відділення на часті питання нотаріальної проблематики.

Відповідно до положень статті 47 Закону України “Про нотаріат” до документів, які подаються у рамках вчинення нотаріальної дії, встановлені такі вимоги: 

Документи, викладені на двох і більше аркушах, що подаються для вчинення нотаріальної дії, повинні бути прошиті у спосіб, що унеможливлює їх роз’єднання без порушення цілісності, а аркуші пронумеровані і скріплені печаткою юридичної особи, яка видала
документ.

Тексти нотаріально посвідчуваних правочинів, заяв, засвідчуваних копій (фотокопій) документів і витягів з них, тексти перекладів та заяв повинні бути написані зрозуміло і чітко, дати, що стосуються змісту посвідчуваних правочинів, повинні бути позначені хоча б один раз словами, а назви юридичних осіб та їх ідентифікаційний код за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців – без скорочень із зазначенням їх місцезнаходження. Прізвища, імена та по батькові фізичних осіб, їх місце проживання та ідентифікаційний номер за даними Державного реєстру фізичних осіб платників податків, крім уповноважених представників юридичних осіб, повинні бути написані повністю, а у випадках, передбачених законами, – із зазначенням дати їх народження.

Для вчинення нотаріальних дій не приймаються документи, які не відповідають вимогам законодавства або містять відомості, що принижують честь, гідність та ділову репутацію фізичної особи або ділову репутацію юридичної особи, які мають підчистки або дописки, закреслені слова чи інші незастережні виправлення, документи, тексти яких неможливо прочитати внаслідок пошкодження, а також документи, написані олівцем.

{ Стаття 47 в редакції Закону N 614-VI ( 614-17 ) від 01.10.2008 }

Для пришвидшення опрацювання Вашого питання радимо заповнити перед зверненням до Відділення наведений нижче бланк заяви.

Завантажити його можна тут.

Advertisements
%d блогерам подобається це: