Набуття громадянства України за народженням

Відповідно до положень абзацу 1 статті 7 Закону України “Про громадянство України” від 18.01.2001 року (далі – Закон):

Особа, батьки або один з батьків якої на момент її народження були громадянами України, є громадянином України.

Останнім абзацем статті 7 Закону також передбачено, що:

Особа, яка має право на набуття громадянства України за народженням, є громадянином України з моменту народження.

Отже, дитина, яка народилася після 01.03.2001 року (набуття чинності Законом) та один з  батьків якої на момент її народження перебував у громадянстві  України, є громадянином України  з моменту свого народження. На підтвердження факту набуття громадянства України за народженням видається довідка про реєстрацію набуття громадянства України за народженням.

Відповідно до  пункту 8 статті 25, а також частини другої статті 25 Закону здійснення цих повноважень за межами України щодо осіб, які народилися за межами України  віднесено до компетенції дипломатичних та консульських установ України.

Відповідно до пункту 7 статті 24, а також частини другої статті 24 Закону аналогічні повноваження щодо осіб, які проживають на території України, віднесено до компетенції спеціального уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань громадянства (наразі відповідним органом є Державна міграційна служба України).

Втім, згідно з Указом Президента України №376/2012 від 30.05.2012 року внесені зміни до повноважень закордонних дипломатичних установ України в частині реєстрації набуття громадянства України за народженням: відповідну реєстрацію можна провести за місцем постійного проживання батьків або одного з них чи за місцем народження дитини.

Для реєстрації набуття громадянства дитини за народженням один з її батьків або  законний представник має подати до Відділення:

icon__0007_NB

Повторні довідки про реєстрацію громадянином України за народженням не видаються.

Натомість, у випадку втрати довідки про реєстрацію дитини громадянином України  або допущення помилки (неточності) при її оформленні слід звернутися до органу видачі первинної довідки та подати заяву про оформлення довідки на підтвердження проведеної реєстрації набуття громадянства України за народженням.

При виході з громадянства України  (лише після виходу Указу Президента України щодо припинення громадянства особи) довідка про реєстрацію громадянином України за народженням задається до консульської установи України.

Advertisements
%d блогерам подобається це: